Pre mnohé mamičky znamená učenie sa s dieťaťom po celom dni v práci veľkú záťaž. Niežeby nechceli alebo nevedeli prejavovať dostatok lásky, porozumenia a trpezlivosti. Jednoducho nevládzu.

Jedna mamička mi o učení napísala.

To sa ľahko povie, že je potrebné na vyskytnutý problém v učení ísť s láskou. Keď prídem z práce domov unavená, musím ešte variť, poupratovať, tak akurát na ten problém reagujem podráždene, nervózne a som ešte viac unavená ako predtým.

Toto nie je ojedinelá situácia. To je vo väčšine prípadov realita dnešnej doby. Nie je to však problém učenia, je to problém žitia. Nervozita, podráždenie a nezvládnutá pomoc s učením  je len dôsledok. Sami dobre vieme, že „liečiť“ dôsledok nedáva výsledok. To si len prikladáme „mastičky“ vo forme dobrých rád na učenie, ale problém pretrváva. Je inde.

moja mamaPríklad: Viete, ako malé deti kreslia svoju mamu? Je s nimi. Držia sa jej za ruku. Niekedy má pri sebe kočík s bábätkom alebo varí, upratuje, žehlí… A z hora na nich svieti usmievavé slniečko.

No, a v dnešnej dobe si k tomu obrázku môžeme prikresliť takúto situáciu. Potom ako mama urobí všetko čo je potrebné, oblečie si „mužské nohavice“ a ide pracovať, aby zarobila peniaze. Nezdá sa vám, že toto je bláznivý systém, ktorý nás núti ako škrečkov behať v jednom kolotoči, aby sme nedosiahli vnútorný pokoj a harmóniu v rodine? Aby sme si nemohli vychutnať ten krásny pocit, kedy sa dieťaťu, ktoré sme si priali, mohli aj venovať?

Pod rúškom emancipácie nás, ani nevieme ako, vtiahli do nezmyselnej hry vyrovnať sa chlapom. Neuvedomujeme si, že žena sa nikdy nemôže rovnať chlapovi a naopak, že chlap sa nikdy nemôže rovnať žene?

Prečo? Lebo sú to dve odlišné podstaty. Ani oheň neporovnáte s vodou, však? To sa nedá. Každé má svoje opodstatnenie v živote. Ženu potrebuje ako dieťa, tak aj muž. Potrebujú jej lásku. Keď však všetky ženy budú ráno ženami, cez deň mužmi a potom navečer unavenými matkami, kam to povedie? K hádkam, neharmónii v rodine, rozvodom,… Úprimne, napriek tomu, že sa stále naháňame, aj tak pravdepodobne nemáme dosť peňazí a na budúci rok to nebude o nič lepšie.

Ak som vám pootvorila dvierka čo je za tým a cítite to, že to by mohlo byť aj pre vás riešenie, tak si sadnite s manželom a preberte to. Verte mi, teraz sa to zdá neriešiteľné, ale keď dieťa utečie z domu a nedajbože sa dostane do zlej partie, tak to je nešťastie. Dieťa potrebuje pozornosť a lásku, aby ju nehľadalo inde.

Na záver niečo z médií:

Zdá sa, že jediným pevným bodom, ktorý drží rodinu po kope je matka. Ak by sa  podarilo oddeliť matku od dieťaťa, tak by deti…

Skúste si to doplniť.

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.