Staňte sa členom občianskeho združenia a čerpajte členské výhody. Viac info 

O nás

Občianske združenie pre vzdelávanie so skutočným porozumením

Občianske združenie pre vzdelávanie so skutočným porozumením sa zameriava na budovanie a šírenie osvety o stave vzdelávania a v oblasti vzdelávania.

Taktiež o podporovanie zlepšovania vzdelávania tak, aby došlo k zvráteniu úpadku vzdelávania a to najmä podporou rozvíjania schopností detí plne porozumieť skutočnostiam a informáciám, ktoré sa učia, aby ich následne dokázali používať.

Prehrať video

Naším zámerom je združovať ľudí a organizácie, ktoré majú záujem o zlepšovanie, osvetu a pomoc v oblasti vzdelávania.

Stav vzdelanosti našich detí v základných zručnostiach (čítanie a matematika) je vo viac než zlom stave – každý tretí základoškolák má závažné problémy v čítaní. Každý štvrtý má závažné problémy v matematike. Dve základné zručnosti, avšak najmä čítanie, bez ktorých nie je možné vzdelať človeka v ostatných predmetoch.

Táto situácia má dopady na všetky stránky života našej krajiny – od osobných problémov detí a rodín, cez zvýšené výdaje na školstvo až po problémy s uplatnením v produktívnom veku. My to postupne meníme.

Prečo spolupracovať s nami?

courses-7

Naše poslanie

Poslaním nášho občianskeho združenia je združovať rodičov, učiteľov ako aj organizácie podporujúce vzdelávanie. Aby sme spolu zlepšili informovanosť a povedomie o stave vzdelávania, našli riešenia a dosiahli zmenu. Aktuálna situácia má dopady na všetky stránky života našej krajiny – od osobných problémov detí a rodín, cez zvýšené výdaje na školstvo až po problémy s uplatnením v produktívnom veku.
courses-4

Čo robíme

Šírime osvetu o stave vzdelávania a v oblasti vzdelávania. Združujeme osoby, ktoré majú záujem o zlepšovanie a pomoc v oblasti vzdelávania. Rozvíjame schopnosti detí plne porozumieť skutočnostiam a informáciám, ktoré sa učia v školách s cieľom aplikovať ich. Rozvíjame ich schopnosti učiť sa o predmete prostredníctvom čítania, výučby, porozumenia a praxe.
courses-8

Ako to robíme

Tvoríme a vydávame učebnice a materiály na vzdelávanie detí, ktoré im umožnia skutočne porozumieť ich obsahu a získané informácie využiť v bežnom živote. Tvoríme a vydávame didaktické pomôcky a hry. Pracujeme na marketingu a public relations v oblasti vzdelávania prostredníctvom masmediálnych komunikačných prostriedkov za účelom šírenia informácií v oblasti vzdelávania.

Spoznajte náš tím

Miro Markovič
Miro Markovič
spoluzakladateľ
tvorba publikácií
Lenka Karšayová
Lenka Karšayová
spoluzakladateľka
financie a organizačné záležitosti
Veronika Hrubá
Veronika Hrubá
PR & komunikácia
Adriana Markovičová Biharyová
Adriana Markovičová Biharyová
komunikácia & kontrola materiálov
Jakub Novotný
marketing

Povedali o nás

Stiahnite si bezplatný ebook

O deťoch, rodičoch a robotoch - I. kniha: Účel

E-book poskytuje ucelený pohľad na problematiku vzdelávania a návod ako naučiť vaše deti efektívnym spôsobom učenia.

*Stiahnutím e-booku súhlasíte so spracovaním osobných údajov na marketingové účely.

Vitajte späť!

Prihlásenie